Bliska współpraca i wsparcie łańcucha dostaw to kluczowe elementy strategii ESG w dużej firmie
dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w Schneider Electric
Redukcja śladu węglowego przedsiębiorstwa wraz z jego ekosystemem (Zakresy 1, 2 i 3) i osiągnięcie zerowej emisji netto w 2050 r. jest jednym z głównych celów wielu globalnych firm, w tym Schneider Electric. Bardzo ważną rolę w procesie dekarbonizacji odgrywa łańcuch dostaw. W Schneider Electric firmy z łańcucha dostaw (Zakres 3 upstream) były odpowiedzialne za ok. 14 proc. całkowitej emisji CO2 w 2022 r., i były aż 33 razy większe od emisji operacyjnych naszej firmy.
Istotność tematu została zauważona i podkreślona przez Schneider Electric już podczas przygotowywania Strategii Zrównoważonego Rozwoju do 2025 r. Aż 4 spośród 11 globalnych celów zrównoważonego rozwoju firmy dotyczą właśnie łańcucha dostaw i są to: zmniejszenie o połowę emisji CO2 w działalności 1000 największych dostawców (realizacja 27 proc.), zwiększenie do 50 proc. zawartości surowców pochodzenia ekologicznego (tzw. green materials) w produktach SE (realizacja 29 proc.), wykorzystywanie tektury pochodzącej z recyklingu i nieużywanie plastiku jednorazowego...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta